Altın, petrol ve bakır fiyatlarında düzeltme geliyor mu?” hakkında 6 yorum

 1. sayın murat usd için 1.506 1.507 satış bölgesini vermişsiniz.bu gün yaplacak olan fedin faiz artırımdan 1.52 veya daha yukarıları hedef görmüyormusunuz.yükselişi 1.506 lara dakar sınırlımı görüyorsunuz.neden

 2. Leyla Hanım,
  Gün içi yorumlarda verdiğim seviyeler,günlük alım-satım yapanlar için.Sizin daha orta ve uzun dönem yatırımcı olduğunuzu düşünüyorum.
  Dün 1.506-1.507 satış bölgesini verdim(USD satış),ancak ‘buradan satmak cesaret ister’ ifadesini de kullanmıştım.Daha sonra USD/TL 1.518’e kadar yükseldi.
  USD/TL’nin mevcut şartlarda 1.555’in üzerine çıkacağını düşünmüyorum.TCMB’nin önümüzdeki aylarda faiz artırımına gideceği beklentisi içerisindeyim.
  Bakın USD/TL şu an 1.495,dün bu saatlerde 1.518 idi.Bu bile piyasanın TL almaya ne kadar meyilli olduğunu gösteriyor.

 3. Altın 1150 sınırı aştı. Siz, yakın zamanda 1050 leri tekrar görebileceğimiz öngörünüzü sürdürüyormusunuz?

 4. Atılım Bey merhaba,
  Yunanistan’a yapılan yardım için AB ve IMF nin Yunanistan’dan yeni mali düzenlemeler istemesi ve bazı dayatmaların olabileceği düşünülmüyor muydu zaten? Siz de belirtmiştiniz daha önce, şimdi de kokuları geliyor: “AB-IMF,Yunanist. icin %25 KDV, tutun ve alkol vergilerinde %10’luk artis dusunuyormus.”. Anlamadığım, bunlar daha önce fiyatlanmadı mı, daha önceki düşüşler bunları kapsamıyor muydu? EURusd neden aşağı tepki veriyor şimdi?

 5. Avni Bey,
  İkinci kez $1050’ı görme beklentim şimdilik tutmamış gibi gözüküyor(en düşük $1085’i gördük).Biraz daha bekleyip,Yunanistan sorununun nasıl çözümleneceğini görmek istiyorum(hangi finansal araçlarla çözüleceği).Duruma göre revize edebilirim.Çünkü diğer emtialar düşerken bile altın düşmüyor(kağıt paraya olan güvensizlikten dolayı).
  Orta ve uzun dönem için altın-pozitif fikirlerimde bir değişiklik yok.

 6. Cem Bey,
  Sorun artık Yunanistan sorunu değil,kriz iyice yayıldı.Bakın Portekiz,İtalya gibi ülkelere de spekülatif saldırılar oluyor.Daha sonra sıra İspanya’ya gelecek.Spekülatörler her seferinde dayanıklılığı ölçeceklerdir.Sistem bu şekilde işliyor.
  EUR/USD’da yukarı tepki hareketleri olabilir.Bir para birimi sürekli olarak düşmez.Ancak EUR’nun olası ribaundlarından sonra 1.30’un altına sarkacağımızı düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir