Altın ve gümüşte büyük savaş

Gümüş, ağustostan beri altına liderlik ediyor. Bazen bir emtia öne çıkabilir. Bakır, bir süre diğer metallere yön vermişti. Altın, önümüzdeki birkaç gün için gümüşün önüne geçebilir. Altın, bu haftaki düzeltme hareketlerinde, gümüş kadar düşmedi. Hatta, altın yeni zirvelere çıktığı halde, gümüş baskı altında kaldı. Bu nedenle altın, birkaç gün gümüşe liderlik yapabilir.

Gümüş çok hızlı yükseldi. Biraz yavaşlaması iyi oldu. Yavaşlama, yeniden gümüşe girme konusunda genel bir isteksizliği gösterir. Gümüşün gücünün arkasında yatan temel nedenlerle ile ilgili soru işaretleri oluşur. Zirve tahmincilerine olan inanç artar. İyidir. Bu, metalin daha gidecek potansiyeli olduğunu gösterir. Daha yukarıları zorlayabilmesi için, gümüşün şu an $51-$52 bölgesinde olmasını istemezdim. $48 iyi bir seviye.

Özellikle gümüşte büyük bir savaş var. Gümüşün pozitif görüntüsüne rağmen, spekülatörler fiyatın şimdilik $49.50 seviyesinin üzerine çıkmasını istemiyorlar (gümüşte mayıs ayı opsiyon vadelerinin yaklaşması, değerli metal bankalarının bazı ayarlamalara gitmesi, v.b.).  $49.50 fiyatını korumada başarılı olurlarsa, önce $47 daha sonra $46 talep bölgeleri olabilir.

Altın grafiklerinde gözüme çarpan bir nokta var. Son dönemde ilginç bir trend oluşmuş (çok kısa dönem). 75 dolarlık yükselişleri 25 dolarlık düşüşler takip ediyor. Bu tam 3 kez yaşanmış. Eğer bu trend devam ederse, şu anki 75 dolarlık yükselişle, kısa sürede $1550-$1560 bölgesine gelebiliriz.

Altın’da $1550 gelecek hafta gelirse, gümüşü de yukarı çekebilir.  Bakalım $49.50 satıcıları bunun önüne geçebilecek mi?

Bu savaşı izlemek keyifli olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir