EUR/USD; TL; Yeni JPY fırtınası?

Yüksek getirili paralar zayıf. USD/TL 1.590’a kadar yükseldi. AB bankacılık sektöründeki sorunlar ve ABD finansal reform paketindeki belirsizliklere Kore’deki gerilim de eklenince, bu sabah piyasalara yine satış geldi. USD ve JPY’de yüklü alımlar var. USD JPY’ye göre daha iyi görünse de, bu kısa sürebilir. Yeni JPY fırtınası kapıda bekliyor olabilir. USD/JPY’de 89.10 bölgesini görme şansımız var. Bugün JPY bütün para birimlerine karşı güçlenebilir.

EUR/USD, geçen haftaki dip noktası 1.2130’u kırmak için günleri sayıyor diyebiliriz. Bu bölgeye ikinci bir atak olabilir. Kırarsa, 1.17-1.18 bölgesine yol açılır.

TL de piyasadaki satıştan etkileniyor. USD/TL geçen hafta en yüksek 1.610’u görmüştü. Bu bölgeye bir saldırı daha olabilir. Aslında TL zayıf değil. Aynı kategorideki paraların oldukça güçsüz olmaları, TL’yi de negatif etkiliyor.

EUR/USD; TL; Yeni JPY fırtınası?” hakkında 2 yorum

  1. Atılım Hocam Yen aldı başını gidiyor:(keşke1 hafta önce kredi borcumu Yen 1,63 deyken alıp kapatsaydım,sizce şu seviyeden Yen almak çokmu riskli?Ne olacak bu piyasanın hali?

  2. Aslında piyasada işler iyi gitmiyor.Beni en çok ilgilendiren Avrupa bankacılık krizi.
    Önümüzdeki günlerde USD/JPY’de bir toparlanma olabilir(JPY’de düşüş),ancak önceden yazdığım gibi 3. çeyreğin sonlarına doğru JPY’de yeni bir atak olabileceğini düşünüyorum(JPY’de yükseliş).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir