EUR/USD’da yeni hedef; GBP sinyalleri

EUR/GBP, 0.8238 ile son 18 ayın dip noktasına geldi. EUR/GBP, bizim yatırımcıların pek ilgi göstermediği bir çapraz kurdur. Ancak bu kur, GBP’de pozisyon almak için kullanılabilir. Paritenin dip yapması, GBP’de gelmekte olan zayıflığın habercisi olabilir. EUR/USD’da geçen hafta yaşanan sert düşüşe, GBP/USD fazla tepki vermedi. Normalde GBP/USD ile EUR/USD’ın korelasyonu yüksektir. GBP/USD 1.4460 seviyesinde.

EUR/USD 1.1873’e kadar düştü. Cuma günü yaşanan sert düşüşlere Asya piyasalarının tepki vermesi gerekiyordu. EUR/USD’ın 1.20’nin altına düştüğünü gören Asya’daki profesyoneller, EUR-satış emirlerini uyguladılar. EUR/USD için 1.18-1.19 hedefim vardı. Bu hedefimize ulaştık. 1.1650-60 bölgesi yeni hedef. Bu bölgeyi haziran ayı içinde görebiliriz.

EUR/USD 1 seviyesine gelir mi, sorusunu sıkça alıyorum. Bu yıl göreceğimizi düşünmüyorum. Ancak bunun için bazı şartlarım var. Yunanistan ya da başka bir ülke parasal birlikten çıkmak zorunda kalırsa, 1 seviyesi görülebilir. Bunun olasılığı bence yüzde 30. Ayrıca, Der Spiegel’in haberine göre Almanya Yüksek Mahkemesi, AB’nin açıkladığı 750 milyar Euro’luk pakete, Almanya’nın parasal destek vermesini yasaklayabilir. Kesin karar olumsuz çıkarsa, parite 1 seviyesini görebilir. Bu tip olağanüstü gelişmeler yaşanmadıkça, bu sene EUR/USD’da 1 seviyesini görmemiz düşük bir olasılık.

EUR/USD’da yeni hedef; GBP sinyalleri” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir