Nükleerin sonu mu geliyor?” hakkında 1 yorum

 1. Kesinlikle ve kesinlikle nükleerin arkasında duruyorum ve durmaya devam edicem..Bu fikrimi körü körüne değil onlarca argümanla destekliyorum..bazılarının kanıtı yok, mesela yeni şekillenen dünyada ortdoğu-afrika krizinin merkezinin ve nükleer abartılarının merkezindeki unsuru Türkiye olarak görüyorum..Biraz ütopik birazda paranoyakca diyebilirsiniz ama bu sezilerimi destekleyecek tarihsel-dinsel birçok nedenim var kendime.
  Kanıtı olan argümanlarıma gelince; kanıt derken aklı referans alıyorum yoksa belgem dosyam yok tabiki ama bir düşünün petrolü tek ellerine almak için yenilenebilir enerji zırvasını çıkaran batı ve abd nükleeri desteklerken neden birden bire nükleer karşıtı propaganda yapamaya ve emrindeki organlara yaptırtmaya! başladı acaba?
  Çünkü Türkiye bu gecikmiş işle uğraşmaya başladı..Karadenizden petrol çıkmaz diyorlardı, neden çünkü yıllar önce uygulamaya koydukları ortadoğudaki bugünkü krizde, Türkiye petrol sorunu yaşamalıydı..Karadeniz de ki petrol çalışmaları ideallerinin önüne duvar örecekti..Ve şimdi bakıyoruz Karadeniz de petrol çıktı..Bu petrol Türkiye yi 1.5 yıl idare edebilecek..Bulgaristan Rusya gibi ülkelerdeki nükleer santralleri kapatmak için ciddi ciddi işin üzerine giden bir batı ve abd olursabelki bu sezgilrimi biran için askıya alırım ama bu sefer başka tarafım bu cinlerin cinliklerini yorumlamaya başlar..
  Gazetelerde Türk markalı araç yapma çalışmalarımızla ilgili haberleri okurken üzülüyorum, çok geç kaldığımız adına.
  Japonya ya insani olarak üzülüyorum ama abd güdümündeki bu ülkenin bu hassas durumununda abd tarafından abartılı olarak işlendiğini düşünüyorum. Tıpkı geçen sene BP nin petrol sızıntısında ki, bir bardak suda koparılan fırtına gibi..
  Başbakanın verdiği tüp örneğinin sonuna kadar savunucusuyum, hatta şahsen kola, sigara, kömür,fast food, deterjan,cep telf v.s v.s v.s oluşturduğu kanserden öleceğime nükleer den veda etmeyi yeğelerim kendi adıma.
  Ülke kazanacaksa..ki kazanak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir