Yeni norm istikrarsızlık” hakkında 10 yorum

 1. Altın var, gümüş var, diğer ham maddeler var, borsa indeksleri var, ama siz çapraz kurun dışına çıkmıyorsunuz. EUR opsiyonları okumaktan bıktım, bir daha twitter mesajlarınıza bakmayacağım. Saygılar.

 2. Borsa İndeksleri, altın, gümüş, bakır, petrol hepsi düşüyor. Niçin hepsi aynı anda? Denge nasıl oluşacak? Hangisi önce başını kaldıracak? Saygılar.

 3. Soylediklerinize katilmiyorum.Yorumcular, olumlu havadan, borsada yeni rekorlardan bahsederken, ben gostergelerdeki negatif sinyalleri yaziyordum. Temkinli olun,risk almayin diyordum.
  Ayrica; altin,gumus,petrolde alis-satis bolgelerini surekli veriyorum. GBP,CHF,AUD,CAD gibi alternatif para birimlerini de yaziyorum. EUR/USD, risk istahinin en onemli 2-3 gostergesinden birisidir.

 4. hocam silver için 27.000 görülebilir demiştiniz fikriniz hala geçerlimi? abm faiz artırımı nekedar etkili olur son günlerde artırabilir beklentisi yükseliyor… saygılar

 5. hocam sıcak para az gelişmiş ülkelere geri dönmeye mi karar verdi sizce?
  imkb soluksuz yükselmeye başladı.düzeltme bile olmuyor.tahvillerimize de giriş var.
  düne kadar arap gerginliğinden en çok zarar gören ülkeydik.cari açık,tü kaka edilen mali sektör filan derken aralık ayından beri sürünüyorduk.havada bulut olsa nem kapıp satışa dönüyorlardı.
  bazen her şeyin oyun olduğunu düşünüyorum.bütün olan biten, haber trafiği, algılamalar,teknik analizler filan her şey yalan geliyor.
  adamlar 10 dakikalık bi toplantıyla dünyanın geleceğine karar veriyor gibi.parayı nereye sokalım, nereyi coşturalım, nereyi batıralım şeklinde:)

 6. Hocam gümüşte 27 ons düşüşü ben bir felaket olarak algılardım çünkü bu gramın 1.35 tl olması demek oluyor ve bu sefer yanıldınız diyorum….yada aslında düşüşü
  Libyaya olan müdehale mi durdurdu?

  Şu an için ilk satış bölgesi $36.40-$36.70 demişsiniz,ne yapalım hocam?Bu rakamlardan satalım mı?Yoksa 38 ONSU MU GÖRÜP ÇIKALIM?

  Eğer rakamlar dediğiniz aralıktan aşşağı inecekse çıkalım,peki ya biz çıktıktan sonra yükselirse???Yada düşerse??İşte hep aynı sorun bu…Bu sorunun çözümü nedir hocam?

  Ayrıca uzun ve kısa vadede kar etme yollarınıda anlatırsanız çok sevinecem hocam.

  Çünkü uzun vadede hiç karışmadan beklerseniz kısa vadedeki düşüş ve yükselişteki gram karını kaybediyorsunuz ama risk almadan kar ediyorsunuz.

  Oysa kısa vade bazen çok riskli bazense çok karlı olabiliyor,önceden fiyatların ne zaman yükselip ne zaman çıkacağını kestirmek bir Kahin için bile bence mümkün değil,alın işte mesela japonya depremi,bunu kim bilebilirdi?Paladyum ve Platin fiyatları mesela bu yüzden düştü ve gümüşte gevşedi.

  KISA ve UZUN vadeli yatırım konusunda görüşlerinizi paylaşır mısınız?

 7. Portföyde gümüş bulunmalı,bu konuda başka söylenecek bir şey yok.Ayrıca, gümüş için her düşüş alım fırsatıdır.

  $38 önemli bir satış bölgesi. Rahat geçerse,daha yukarıları zorlar.
  Gümüşte bir düzeltme hareketi beklediğimi söyledim, $33 seviyelerine kadar geriledi.Libya olayı, düşüşü tabii ki etkiledi.Orta Doğu gelişmelerinde altın ve gümüş yükselir.
  $27 seviyesi, taban beklentim.$38 seviyesini geçemedikçe,potansiyel var.

 8. hocam bu akşam fiyatlar aniden tekrar yükselişe geçti,ne yapalım sizce?
  Piyasadan satış yapıp çıkalım mı?
  Ne dersiniz?

  Gümüş Alış:37,31 Satış:37,36

  Yoksa 38 beklenmeli mi?

  38’i rahat geçerse önü açık diyorsunuz sanırım yorumlardan,yani geriye düşüş olmaz diyorsunuz,ayrıca 38 geçilmediği sürece her zaman tavana doğruda ani 1 baskı oluşabilir fikrinizde 27 onsa kadar dayanıyor değil mi?

  Sanırım doğru anladım değil mi hocam?
  Ama 27 ons gümüşte bir felaket olur hocam,bence en düşük ons dediğiniz gibi 33 ons olur,o bile şu an çok zor görüküyor.

 9. Buradaki getiri tatmin ediyorsa cikacaksiniz. En iyi para hesaptaki paradir.Kisa donem mi, orta donem mi, uzun donem mi dusunuldugunu bilemem.
  $38 bolgesine onem veriyorum.
  Gumuste bir duzeltme olabilecegini soyledim. Genel yukselis trendinde bir degisiklik degil.
  $27 seviyesi taban olur yorumu, en dusuk bu seviyenin gorulebilecegidir. Son 2 haftada en dusuk $33.58’i gorduk. $38 bolgesini gecemedigi surece(kapanis), duzeltme hareketleri devam edebilir. Her dususte biraz daha alim yaparsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir