Altın ve gümüşteki düşüşler sürpriz değil” hakkında 2 yorum

  1. Hocam,

    ECRWGROW indek değeri -10.50 gördü.Bu durumda ABD kesin durgunluğa girdi diyebilirmiyiz? Girdiyse FED ne yapabilir? Yapacağı şeyler altın ve USD üzerinde neğibi etkiler yapabilir.bu durumda EUR/USD daha yukarlara gidebilirmi? Bu bütün dünyada tekrar risk iştanını artırırmı

    saygılar

  2. Yazılarımın sıkı takipçisisiniz,ancak galiba pek dikkatli okumuyorsunuz.Haftalardan beri ‘ABD resesyona girerse,Fed’in para musluklarını açık tutmaktan başka çaresi yok’ diyorum.Para basmanın USD üzerindeki negatif etkisini geçen sene gördük.EUR/USD 1.5150’ye kadar yükselmişti.
    Son 50 yılda,ECRI ne zaman -10 olsa, ABD resesyona girmiş(%100). Tabii ki bu sefer farklı olabilir, ancak yatırımlarda temkinli gitmekte fayda var.Resesyon olasılığı gittikçe artıyor.Bence ABD borsaları henüz bu olasılığı fiyatlamadı.
    Ben düşüşlerin altın için alım fırsatı olacağını düşünüyorum.Altını sadece getiri aracı olarak görmeyin(aslında çok iyi getiri de veriyor).Belirsizlik ortamlarının da yatırım aracıdır.2010’nun geri kalan bölümü ve 2011 son derece belirsiz dönemler, o zaman altın portföyde bulunmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir