En büyük manipülatör Fed” hakkında 2 yorum

 1. Yazınızın orta bölümlerine atıfta bulunarak yorumuma başlamak istiyorum..
  Değerli teknoloji firmalarının çin de 20$ a ürettiği telefonları ülkesinde 200$ ülkemizded 1000$ sattığını gördükçe açıkçası çok şaşırmıyorum..Yabancıların şirket sahiplerinin tasarımcıların vizyonları çok gelişmiş, bu adamların bakış açıları ben ilerde nasıl bir telefon yapar satarımla başlamıyor..Bu adamların haberleşmelerini nasıl kontrol altında tutarımla başlayıp harika bir telefon yapıp bizede maliyetinin kat kat üzerinde satabiliyor..
  Her ürünlerinin altında bir zeki hikaye var..Fed i IMF si bu ve buna benzer vizyonlarla kurulmadımı?
  Bizde her konuda nereyi hangi konuyu tekelimize alıp nasıl bir hikayeyle bir ürün çıkartıp onu yüksek fiyatlarla pazarlamalıyız..
  Küçük bir kesim beğenmesede bu işi hükümet yapmakta, nasılmı ; üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye ye dünyanın en büyük deniz taşımacılığı filosunu kurarım dedi kurdu şimdide karlı bir fiyata satacak..
  Arabası olan vatandaşların çilesi olaan deynekçiler halkı rahatsız ettiği gibi benimde cebimden çalıyor fikri ile İspark çıktı ortaya ve şimdilerde büyük fiyatlara satılacak…
  Özel sektörün yapamadığı ve her televizyon kanalına yakındığı değer katma ve vizton işini kendi içinde çözen bir anlayış var sanki..
  Bankalar deli gibi kar etmiş..Harika..Sonuç şube sayımızı 1000 e çıkardık.bu kadar dar işte.. Banka toparlasana dışardan 3-5 şubesi olan, Balkanlarda Rusyada.. Oraların ekonomilrine talip ol, söz sahibi ol…Yunanistan sana zırıltı ettiğinde paranla tehdit et..Tekstilcilere bakıyorum hergün yüksek kur söylemi..Biz yıllarca 501 dene jean a bilyarlara para akıtmadıkmı? o zaman adamların dolarlarıda bize değerliydi..Ama abd li bize kot değil, kovboyn giydiği pantolonunu zippo cepli pantolonunu amerikan rüyasını gelecekte herkesin bacağında bu kumaş olacak imajını sattı ve tuttu..Hım o kumaşlar nereden gidiyodu biliyormusunuz malesef İstanbula 1.5 saat ötemizdeki Çorlu dan !
  Murat bey biraz uzun oldu yorumum ama bizim acilen hayal kurmaya sonra vizyon belirlemeye ve ürüne değr katıp pazarlamaya ihtiyacımız var sonra dolar yen avro parite yolunu bulur görüşündeyim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir