EUR/USD’da 1.34-1.3420 Hedefime Ulaştık

Tahmin işi riskli bir iş. Ne akademisyenler, ne de yorumcular bu riski almak ister. Alfafinans.com’u kurduğum ilk günden beri, finans piyasaları için tahmin yapıyorum. Tahminlerin başarı oranı yüksek. Yazdığım yazılar arşivde saklı. Ben önemli bir veri yayımlanmadan önce, ya da yayımlandıktan 1-2 dakika sonra fiyatların olası gidişatını size söylüyorum. Yorumcular veri açıklandıktan 1 saat sonra, fiyatlarda gerçekleşen değişiklikleri yatırımcıya söylüyor. Aradaki fark bu.

Bir yandan mesleğim olan öğretim üyeliğini sürdürürken; öte yandan döviz, emtia, bono, hisse senedi piyasalarını her gün yorumlamak takdir edersiniz ki kolay bir iş değil. Bununla birlikte; www.alfafinans.com ve www.twitter.com/atilimmurat adreslerindeki yazı-yorumların ‘ücretsiz’ bir hizmet olduğunu da hatırlatmak istiyorum.

EUR/USD’da son 2 aydır sürekli vurguladığım, hedefim olan 1.34-1.3420 bölgesine geldik. 1.3450’yi son bir ayda 3 kez görmemize rağmen, bir kez olsun ‘hedefime geldik sayılır’ demedim. 1.34-1.3420’yi deneyeceğimizi biliyordum. EUR/USD en düşük 1.3405’i gördü.

Yaptığım tahminlerden umarım fayda sağlıyorsunuzdur.

EUR/USD’da 1.34-1.3420 Hedefime Ulaştık” hakkında 3 yorum

  1. Sayın hocam:Yazılarınızı her gün takip ediyorum.Tahminlerinizdeki başarı oranı çok yüksek.Sizin bilgilerinizden çok faydalanıyorum.Çok teşekkürler.Saygılar…

  2. Sayın hocam, altının 1070$ bölgesine hareketi için eur/usd’de 1,35 barajının aşılması gerektiğini birkaç gündür söylüyordunuz, şimdi bu baraj aşılmışken altının seyri mutlak aşağı doğru olur diyebilir miyiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir