Saat 17:30’da TRT Türk’teyim” hakkında 3 yorum

  1. sayın haocam altınla dolar arası ters bir lişki görüyoruz.bunların ikisinin aynı anda yükseldiğini görmek çok zor.altın dünyada rekorlar kırarken yurt içinde dolar düştüğü için çok fark etmiyor.şimdide dolar çıkarken altın ons fiyatı çok oynaıyor.bunu neye bağlıyorsunuz.

  2. Merhabalar hocam,
    Çin enflasyonu beklentilerin biraz üzerinde geldi acaba reserve zorunluklarındaki arttırım yeter mi yoksa faiz arttırımının gelme olasılığı çok mu yükseldi? Bu verinin altına olumsuz etkisi olur mu?(beklentiler gerçekleştiği için etkisinin fazla olmayacağını düşünüyorum ne dersiniz acaba?)

  3. Yilin ilk 5-6 ayina ve son 2 aya bakarsaniz, altin ve dolarin beraber yukseldigini gorursunuz. Son 2 ayda, EUR/USD 1.4280-90’dan 1.30’lara dustu, altin $1432 seviyesini gordu. Korelasyon bu sene biraz bozuldu.

    Cin enflasyonunun negatif etkisi hafta basinda belki gorulebilir. Ancak yil sonu oldugunu, buyuk yatirim bankalarinin bircogunun 2010 icin defterleri kapattigini,likiditenin az oldugunu unutmayin.Onumuzdeki 2 hafta her fiyat hareketini aciklamak kolay degil.Piyasalar spekulatorlerin oyun alani olabilir.

    Bir bilgi daha;Cin devletine yakin China Securities Journal(cuma gunku zorunlu karsilik artirimini bilen yayin organi) hafta sonunda; “Faiz artirimi konusunda, Cin Merkez Bankasi piyasalarin dusundugu kadar agresif olmayabilir” haberini gecti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir