Spekülatörlerin tek rakibi Çin olabilir” hakkında 4 yorum

 1. HOCAM,
  DÜNYADAKİ YAZINIZI OKUDUM,FED AMAÇLARINDAN BİRİDE ENFLASYONU ARTIRMAK OLABİLİRMİ, BÖYLECE BORÇLARINI VE BU BORÇLARA ÖDENEN FAİZİ SIFIRLAMAK İSTEYEBİLİRLERMİ
  DEGERLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM
  İYİ ÇALIŞMALAR

 2. Deflasyondan kaçmak ifadesi daha doğru olabilir.Tabii deflasyondan kaçarken enflasyonu belli seviyelerde tutabilmek ayrı,deflasyondan kaçarken enflasyonun kontrolden çıkması ayrı.
  Dengeyi nasıl sağlayacaklar,orası belirsiz.
  Doların değerini düşürerek,borçların kağıt üzerindeki değerini düşürmek istiyorlar.Ama bu sefer emtia fiyatları artıyor,oradan darbe yiyorlar.
  Piyasada kolay yoldan kazanç yok.

 3. Murat Bey

  Bugünkü bir habere göre Çin Dolardaki düşüş için direk ABD Fed’i suçluyor ve piyasalar tarafından değil, bizzat arkasında Fed’in olduğu söylüyor ve bunu bir savaş olarak görüyorlar. Bunun önü alınamazsa bu savaşın sonucu ne olur? Sanki 2. krizin ayak sesleri geliyor.

  Sermet

 4. ABD verileri iyi gelmedi. FED başkanı tahvil alımı konusundaki görüşünü sürdürdü. Buna rağmen parite 1.4 den yukarıları zorlaması gerekirken aşağı dönmeye başladı.

  Hiç bir şey anlayamıyordum hatta Bumerang Tv nin Amerika bağlantısında bile kızcağız eveledi geveledi durumu açıklayabilecek tatmin edici bir şey söyleyemedi. bcnc-e kanalı zaten magazin.

  Hocam en net, en yalın en tutarlı bilgi sizin sitede. Twitter yorumlarınız da müthiş. Bizim gibi yeterli bilgi kanalları olmayan ufak yatırımcılar için bir kahramansınız. Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir